فیلم تنبیه دانش‌آموزان را آمریکا و اسرائیل ساختند!

آفتاب: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فضا و جو مناسب در آموزش و پرورش، آمریکا و اسرائیل را وادار کرده است که بروند و فیلم دروغین بسازند، از همه فرهنگیان بابت فیلم مشکوک و ساختگی تنبیه دانش‌آموزان که در شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی پخش شده است، عذرخواهی کرد.
حمید رضا حاجی‌بابایی در نخستین جشنواره کشوری پروژه‌های علمی دانش‌آموزان دوره دبستانی "جابربن حیان" اظهار داشت: طرح جابربن حیان سال آینده در 10 درصد مدارس ابتدایی کشور اجرا می‌شود و در حال حاضر 53 هزار معلم ابتدایی در این طرح همکاری داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه معاونت آموزش ابتدایی و پیش دبستانی 20 اقدام مهم در طول 20 ماه انجام داده است، افزود: طرح قرآن کریم برای سوم ابتدایی، طرح بسیار موفقی بود که انجام پذیرفت و باید دیگر پایه‌های تحصیلی را نیز تحت پوشش قرار دهیم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: همه مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه ابتدایی باید از مشاوره برخوردار باشند که این موضوع را آغاز کرده‌ایم همچنین همه مدارس ابتدایی باید دارای معلم ورزش باشند.
حاجی بابایی، طرح شنای صبا و 24 ساعته کردن دوره ابتدایی را از دیگر طرحهای اجرا شده در معاونت ابتدایی دانست و تصریح کرد: طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نیز که با استقبال اکثر خانواده‌ها روبرو شده سبب شور و نشاط و انگیزه دانش‌آموزان شده است.
وی گفت: همه کتاب‌های ابتدایی را در راستای جشنواره جابربن حیان تغییر می‌دهیم زیرا حجم کتاب دانش‌آموز را صاحب تفکر و اندیشه نمی‌کند.
وزیر آموزش و پرورش ایجاد معاونت ابتدایی را برای نخستین بار از طرح‌های جدید وزارتخانه دانست و گفت: در حال حاضر کارشناسی قرآن در وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است و 8 هزار مجتمع ترنم ولایت، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
حاجی‌بابایی با اشاره به آغاز طرح هوشمندسازی مدارس ابتدایی بیان داشت: دانش آموزان باید فناوری‌های جدید را در دوره ابتدایی بیاموزند که خوشبختانه از همان روزهای نخست این کار آغاز شده است.
وی ایجاد معاونت‌های اجرایی در ابتدایی، طرح در محضر قرآن برای معلمین ابتدایی، ایجاد شرایط ارتقا برای معلمین ابتدایی و ثبت نام دانش‌آموزان ابتدایی در نوبت صبح را از دیگر طرح‌های معاونت آموزش ابتدایی و پیش دبستان ذکر کرد.
حاجی بابایی گفت: در حال حاضر حدود 70 درصد مدارس ابتدایی با ساماندهی مدیران کلاس‌هایشان در نوبت صبح برگزار می‌شود و این امر تنها با برنامه‌ریزی و مدیریت خوب و مطلوب روی داده است.
وی ادامه داد: برای نخستین بار معاونت ابتدایی در همه مراحل به زنان سپرده شده است زیرا با توجه به روحیاتی که دانش‌آموزان ابتدایی دارند انجام این کار بهتر و مثمرثمرتر است و 60 درصد معلمان ابتدایی نیز خانم هستند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: در حال حاضر طرح ارزشیابی توصیفی تا سوم ابتدایی پیش رفته که خوشبختانه موفقیت آمیز بوده است همچنین طرح کتابخانه های کلاسی نیز از دیگر طرح‌هایی است که دانش آموزان با مدیریت معلم از کتابخانه موجود در کلاس استفاده می‌کنند.
حاجی‌بابایی ادامه داد: اگر ما در دوره ابتدایی موفق شویم در دوره‌های راهنمایی و دبیرستان نیز موفق خواهیم شد‌.
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن گفت: راه رسیدن به جایگاه تحول بنیادین شامل تفکر، خلاقیت و پویایی آن است که شرایطی ایجاد کنیم که دانش‌آموز فکر کند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از دلایل ارزشیابی و کار توصیفی در ابتدایی آن است که دانش آموز را به سمتی پیش ببریم تا آنچه را که لازم است بیاموزد و به سمت استدلالی کردن، خلاقیت و نوآوری پیش رود.
حاجی‌بابایی اظهار کرد: نباید دانش آموز را بیش از اندازه در کلاس نگه داریم و ساعات کلاس اول و دوم و سوم ابتدایی باید با کلاس پنجم ابتدایی اختلاف داشته باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر